2010-ben, 2014-ben és 2019-ben is egy helyi egyesület (a Martonvásári Polgári Összefogás Egyesület és elődje), valamint a FIDESZ-Kdnp színeiben lettem az Önök bizalmából helyi képviselő. 2010 és 2014 között kabinetvezetői és megbízott főépítészi feladatokat is elláttam, de a munkám középpontjában már ekkor is a városfejlesztés és a közösségépítés állt. 2014-től vagyok alpolgármester és a megyei közgyűlés tagja.
2013-14-ben a terveim, terveink szerint és lebonyolítói közreműködésem mellett épült fel Martonvásár kulturális központja (Brunszvik-Beethoven Kulturális Központ), az Óvodamúzeum új épülete (tervezőtárs: Lukács Péter) és jött létre a kisváros főtere (tervezőtárs: Krain-Bondor Adrienn). Ebben az időszakban újult meg a városháza és a járási hivatal, épült fel a Segítő Szolgálat, bővült a Brunszvik Teréz Óvoda, utak és sétányok létesültek.
A Polgármesteri Hivatalon belül az én kezdeményezésemre és irányításommal létrejött a Városmenedzsment szervezet, mely a projektekért, pályázatokért, település-rendezésért, településképi feladatokért, befektetés-ösztönzésért és kezdetben a kommunikációért felelt, ezzel alakult ki a városfejlesztés intézményesített formája Martonvásáron.
2015-16-ban, a korábban Békés Ádámmal közösen megtervezett Sportcsarnok, majd az édesapám nevét viselő Horváth Ottó Sportközpont is megépült. Ezek létrehozásában Tóth Balázs önkormányzati cégvezetővel vállaltunk kulcsszerepet.
2017-2020 között nyílt lehetőség az MTA-val és a helyi kutatóközponttal, mint a kastélypark tulajdonos-kezelőjével való szorosabb önkormányzati együttműködésre. Ez tette lehetővé, hogy létrejöjjön az új látogatóközpont (Agroverzum), megújuljon az előkert (Brunszvik-kert), elkészüljenek a tervei egy új kutatóépületnek (Agrár-innovációs Centrum), megépüljön a Brunszvik-Dreher-sétány és nagyméretű állami ipari terület jöjjön létre Martonvásáron. Ezekben a projektekben a városfejlesztési szakmai támogatásért feleltem, skicceket, koncepciókat, ajánlásokat készítettem, projekteket koordináltam.
Ebben az időszakban az irányításommal a belváros zöld szemléletű komplex megújítása is megtörtént: játszótér, Ifipark, szolgáltatóház létesült, közterületi rekonstrukció (Beethoven út és piactér pavilonnal), légkábel-mentesítés valósult meg, új iskolaszárny és rengeteg út épült.
Dr. Szabó Tibor polgármesterrel és másokkal közösen végzett munkánk eredményeként – a 2024-ig tartó időszak végére – Martonvásár egy „szürke faluból” 10-15 év alatt kisvárossá alakult át.
A martonvásári születésű Tessely Zoltán országgyűlési képviselőnk elkötelezetten támogatta a fent felsorolt fejlesztéseket, helyi terveket. Zoltán gyermekkoromban néptáncoktatóm volt, de jó ideje már barátomnak mondhatom. Mellette egy másik barátom, Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is segítette mindenben Martonvásár ügyét.
Elsősorban építésznek, valamint város- és közösség-fejlesztési szakembernek tartom magam, azt szoktam mondani, hogy mindenek előtt “Martonvásár-párti” vagyok, a szívem Martonvásárért dobog.
2022 óta a VölgyVidék Közösség Egyesület (LEADER térségfejlesztő egyesület) elnöke is vagyok.